Visas ziņas

Jaunajai pirmsskolas izglītības iestādei Liedaga ielā 6 atzīmē spāru svētkus

Ceturtdien, 8. decembrī, Liepājas valstspilsētas domes vadība devās sveikt būvniekus un simboliski atzīmēt jaunās pirmsskolas izglītības iestādes Liedaga ielā 6 spāru svētkus. Ēkas būvniecību plānots pabeigt 2023. gada vasarā.

Kā to paredz spāru svētku tradīcija – jumta korē, virs topošās pirmsskolas izglītības iestādes, šodien uzlikts mūžzaļo augu vainags.

“Spāru svētki vienmēr ir īpašs brīdis būvniecības procesā – līdz ar spāru uzsliešanu topošā bērnudārza ēka ieguvusi savu kopskata veidolu. Ja līdz šim tas iezīmējies vien uz papīra, tad tagad katrs liepājnieks var novērtēt, ka Liedaga ielā top jauna, skaista, pārdomāta un ērta vide mūsu bērniem. Vienmēr esmu ticējis, ka vide veido cilvēku un otrādāk. Šobrīd mēs kopā ar būvniekiem radām pilnīgi jaunu izpratni par to, kādai jābūt izglītības iestādei, kādai jābūt kvalitatīvai videi, kurā augt un attīstīties mūsu bērniem. Ir skaidrs, ka tas nav stāsts par ēku vien, tas ir ieguldījums mazo liepājnieku izaugsmē un nākotnē”, uzsver Gunārs Ansiņš, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Lai iepazīstinātu ar aktuālo situāciju projektā, būvkompānijas “Merks” pārstāvji Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes un Liepājas izglītības pārvaldes vadībai, kā arī klātesošajiem Liepājas domes deputātiem un žurnālistiem izrādīja būvlaukumā paveikto un izstāstīja par būvniecības procesu un nākamajiem soļiem objektā.

“Šajā svētku laikā atzīmējam vēl vienu lielu notikumu – jaunā Liepājas bērnudārza spāru svētkus. Tradicionāli spāru svētki iezīmē nozīmīga posma noslēgšanos būvniecības procesā, kad ēka ir sasniegusi savu augstāko punktu un ir iespējams redzēt tās kopējās aprises,” saka Toms Bišmeistars, SIA “Merks” projektu vadītājs. “Visi darbi norit pēc plānotā grafika un šobrīd ir pabeigti ēkas karkasa izbūves darbi. Patreiz objektā tiek veikti fasādes un jumta izbūves darbi un līdz gada beigām ir paredzēts noslēgt ēku jeb izbūvēt ārējās norobežojošās konstrukcijas, kā arī uzstādīt durvis un logus. Attiecīgi ēka tiks hermētiski noslēgta un ar jaunā gada iestāšanos varēsim pilnā sparā pievērsties iekšējās apdares darbiem. Vēlos teikt lielu paldies pasūtītājiem par veiksmīgo sadarbību, kā arī projektētājiem, būvuzraugiem un Merks komandai, kas iesaistījušies projekta tapšanā”.

Jau informēts, ka jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem. Jaunā bērnudārza ēka tiek būvēta divos stāvos 1880 kvadrātmetru platībā. Ēkas kodolu veidos rotaļu telpa pirmā stāva līmenī, kas būs veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā un būs izmantojama arī kā pasākumu zāle. Bērnudārza teritorija tiks labiekārtota, veidojot vairākas dažāda veida spēļu zonas, paredzēta arī velonovietne un autostāvvietas.

Projektu “Pirmsskolas izglītības iestādes ēkas būvniecība Liedaga ielā 6, Liepājā” plānots pabeigt 2023. gada vasarā.

Lai nodrošinātu ērtu piekļuvi jaunajam bērnudārzam, tiek būvēts Dzintaru ielas pagarinājums, kā arī iela bērnudārza zemesgabala rietumu pusē, kas savienos Liedaga un Dzintaru ielu. Savukārt ēkas austrumu pusē tiks būvēts gājēju-velosipēdistu ceļš.