Visas ziņas

Merko Ehitus būvniecības apjoms 2018. gada 1. ceturksnī audzis atbilstoši prognozēm

Merko Ehitus apgrozījums 2018. gada 1. ceturksnī pieaudzis līdz 80,3 miljoniem EUR, ko veidoja esošais būvniecības līgumu portfelis. Grupas neto peļņa sasniedza 1,1 miljonu EUR. Pirmajā ceturksnī Merko uzņēmumi noslēdza jaunus būvniecības līgumus 22 miljonu EUR vērtībā un nodrošināto pasūtījumu apjoms bija 292 miljoni EUR.

“Ņemot vērā mūsu nodrošināto pasūtījumu skaitu un pašreizējos projektus, grupas apgrozījums palielinājās atbilstoši prognozēm,” stāsta Andress Trinks, AS Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs. “Visvairāk apgrozījums audzis Latvijā, turklāt ārpus Igaunijas teritorijas veikto būvdarbu apjoms pirmajā ceturksnī bija lielāks, nekā pašā Igaunijā.”

“Pirmajā ceturksnī turpinājās iepriekšējā gadā vērojamais izejvielu cenu kāpums un būvniecības resursu ierobežotā pieejamība. Būvniecības vērtību ķēdē notiek risku pārdale iesaistīto pušu starpā, kas ietekmē ģenerāluzņēmumus un pasūtītājus. Lai gan, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, pieauga būvdarbu apjomi un uzlabojās būvniecības pakalpojumu rentabilitāte, mēs neesam apmierināti ar kopējo rezultātu būvdarbiem, kas īstenoti saskaņā ar līgumiem. Mēs turpinām tiekties gan pēc efektīvākas projektu vadības, gan pārdomātākiem izdevumiem, kā arī optimālas riska/ieņēmumu attiecības, taču ne uz būvdarbu kvalitātes rēķina.,” piebilst Trinks.

Pirmajā ceturksnī Merko Ehitus pārdeva 51 dzīvokli, salīdzinot ar 141 dzīvokli tajā pašā periodā iepriekšējā gadā. “Dzīvokļu būvniecība nedeva būtisku ieguldījumu 1. ceturkšņa rezultātos, kas gan bija vairāk saistīts ar tehniskiem aspektiem: pārdošana ir atkarīga no tā, kad tiek saņemts apliecinājums par ēkas gatavību ekspluatācijai, jo šajā brīdī mēs varam sākt piedāvāt dzīvokļus pircējiem. Priekšlīgumu ietvaros pārdoto dzīvokļu skaits ir audzis un to pārdošana notiks turpmākajos ceturkšņos. Pirmajos trīs mēnešos netika novērotas būtiskas pārmaiņas dzīvokļu tirgū Igaunijas, Latvijas un Lietuvas galvaspilsētās. Baltijas valstu ekonomiskā vide patlaban ir stabila, finansējuma piešķiršanas nosacījumi ir labvēlīgi un pirktspēja nemazinās. Ņemot vērā klientu pieprasījumu, lielāka uzmanība dzīvokļu būvniecības jomā ir jāvelta pārdomātiem un ilgtspējīgiem risinājumiem un integrētai dzīvojamajai videi. Būvatļauju un plānošanas dokumentu efektīvāka un racionālāka apstrāde sekmētu dzīvokļu būvniecības apjomus. Pirmajā ceturksnī mēs uzsākām četrus jaunus būvprojektus ar vairāk nekā 140 dzīvokļiem, un šogad mēs plānojam piedāvāt vairākus jaunus būvprojektus Viļņas, Rīgas un Tallinas tirgū,” Stāsta Trinks, komentējot dzīvokļu būvniecības rezultātus.

2018. gada 1. ceturksnī Merko Ehitus apgrozījums bija 80,3 miljoni EUR (58,1 miljons EUR par to pašu periodu iepriekšējā gadā; pieaugums par 38%), EBITDA bija 1,8 miljoni EUR, peļņa pirms nodokļiem – 1,3 miljoni EUR, bet neto peļņa – 1,1 miljons EUR. 2018. gada pirmajos trīs mēnešos grupa noslēdza jaunus līgumus par kopējo vērtību 22,3 miljoni EUR, tostarp saistībā ar sabiedriskās vietas izveidi centrālajā laukumā Kuresārē, Igaunijā, un papildu darbiem Z-Towers kompleksā Rīgā. Uz 2018. gada 31. martu Merko Ehitus grupas nodrošināto pasūtījumu apjoms sasniedza 291,9 miljonus EUR.

Lielāko projektu vidū Igaunijā bija Tallinas tirdzniecības centra T1 Mall of Tallinn būvniecība Maakri kvartālā, Öpiku mājas B ēkas būvniecība, Noblessner dzīvojamā kvartāla būvniecība, biroju ēkas būvniecība adresē Pärnu mnt 22, Wendre ražotnes paplašināšana, Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības rezidences būvniecība, Tallink biroja ēkas būvniecība, Viimsi valsts ģimnāzijas būvniecība, kā arī dzīvokļu ēkas būvniecība adresē Toom-Kuninga 21. Latvijā lielākie projekti bija Akropoles un Alfas tirdzniecības centri, Z-Towers komplekss un Ventspils mūzikas skola un koncertzāle, savukārt Lietuvā – viesnīcu Radisson Blu Hotel Lietuva un Neringa Hotel paplašināšana, Philip Morris ražotnes būvniecība, kā arī Rinktines Urban un Basteja Life būvprojekti. Norvēģijā pirmajā ceturksnī lielākais projekts bija biroju ēkas renovācija un pārveide adresē Akersgata 8, Oslo.