Visas ziņas

Koncertzālē “Lielais Dzintars” veiksmīgi noritējušas akustikas pārbaudes

Ar izciliem rezultātiem noritējušas gala akustikas pārbaudes jaunās Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē un Kamerzālē, pastāstīja SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Geidmane.
Viņa skaidro, ka akustikas pārbaudes veica koncertzāles akustikas projekta veidotāji, vieni no pasaules līderiem savā jomā – kompānija Müller-BBM (Vācija) prof. Karlheinca Millera (Karlheinz Müller ) vadībā.
Müller-BBM ir izstrādājuši teātru un koncertzāļu akustiskos risinājumus Ņujorkā, Pekinā, Maskavā, Pēterburgā, Zalcburgā, Venēcijā, Romā u. c. kultūras galvaspilsētās. To skaitā: David H. Koch Theater Linkolna centrā Ņujorkā, ASV, Felsenreitschule Zalcburgā, Tianjin Grand Theater un Grand Theater Qingdao Ķīnā, Johann-Sebastian-Bach-SaalKöthen Vācijā, Konzerthaus Am Gendarmenmarkt Berlīnē, Blaibach Concert Hall Minhenē, Mariinsky II Theater Sanktpēterburgā un daudzi citi.
Prof. Karlheinca Millera vērtējumā “Lielais Dzintars” koncertzālēs ir sasniegta maksimālā cerētā akustiskā kvalitāte. “Esam ļoti, ļoti apmierināti ar akustiskajiem risinājumiem “Lielajā Dzintarā”. Šī koncertzāle ir lieliska iespēja Liepājas simfoniskajam orķestrim, Liepājai un Latvijai,” atzina prof. K. Millers, piemetinot – “Lielais Dzintars” ir viennozīmīgi iekļaujams pasaules labāko koncertzāļu sarakstā.
Īpaši uzsvērti tiek zālēs iekļautie akustiskie aizkari, kas sniedz iespēju tās ar augstu kvalitāti pielāgot dažādu mūzikas žanru skanējumam, un skaņas reverbrācijas mērījumu rezultāti. Kā skaidro akustiķi, tie norāda uz siltu un, salīdzinot ar vairumu koncertzāļu, pat pārsteidzoši mērenu skaņas plūdumu, kas ļauj īpaši kvalitatīvi saklausīt arī katra atsevišķa instrumenta skanējumu.

Raksta oriģināls pieejams: http://www.liepajniekiem.lv/zinas/kulturvide/muzika/koncertzale-veiksmigi-noritejusas-akustikas-parbaudes-173417