Visas ziņas

Merko Ehitus 3. ceturkšņa un 9 mēnešu ieņēmumi palielinājušies par ceturtdaļu

Merko Ehitus ieņēmumi gan 2017.gada 3. ceturksnī, gan pirmajos 9 mēnešos ir pieauguši gandrīz par ceturtdaļu – 3. ceturkšņa ieņēmumi bija 86 miljoni eiro, bet 9 mēnešu ieņēmumi bija 214,8 miljoni eiro. Grupas neto peļņa 3. ceturksnī bija 3,4 miljoni eiro, bet 9 mēnešu peļņa – 6,6 miljoni eiro. Šī gada deviņos mēnešos grupa noslēdza jaunus līgumus par kopējo summu 304 miljoni eiro.  

“Ieņēmumu pieaugumu šī gada pirmajos deviņos mēnešos radīja vairāki lieli uzsākti būvniecības līgumi,” skaidro Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs Andres Trink. “Pašlaik mēs būvējam lielus tirdzniecības centrus Tallinā un Rīgā, trīs viesnīcas Viļņā un vairākas biroja ēkas Tallinā. Visiem būvniecības līgumiem ir saspringts laika grafiks, turklāt, mums jāstrādā tirgus situācijā, kurā pieaug projektēšanas inženieru un spējīgu apakšuzņēmēju trūkums. Tas rada ievērojamu slodzi mūsu projektu komandām darba procesa organizēšanā, meklējot optimālākos risinājumus un jaunas tehnoloģijas. Šobrīd mums ir ievērojams būvniecības līgumu portfelis, bet nav viegls uzdevums tos īstenot efektīvi, jo mēs esam pakļauti gan tirgus riskiem, gan līguma riskiem. Mums ir bijusi ļoti strauja izaugsme Latvijā, tāpēc ir īpaši svarīgi pārvaldīt riskus. Izaugsme inženierbūvniecības apjomu ziņā ir zemāka, nekā mēs gaidījām, mēs nespējām iegūt jaunus būvniecības līgumus cerētajā apjomā.”

Merko Ehitus 3. ceturksnī pārdeva 47 dzīvokļus un pirmajos deviņos mēnešos –  286 dzīvokļus, par attiecīgi 6,9 miljoniem eiro un 33,8 miljoniem eiro (bez PVN). Deviņos mēnešos Merko ir uzsācis aptuveni 500 dzīvokļu būvniecību, investējot šajā gadā uzsāktajos attīstības projektos un projektos, kas jau tiek realizēti, 39 miljonus eiro. “Dzīvokļu pārdošana kopumā ir notikusi saskaņā ar šī gada plānu, lai gan, ņemot vērā labvēlīgo tirgus situāciju, pārdošanas temps dažiem projektiem varētu pat noritēt ātrāk. Turklāt mēs esam neapmierināti ar būvatļauju un plānošanas dokumentu sagatavošanas norisi. Saistībā ar mūsu ilgtermiņa dzīvokļu attīstības stratēģiju mēs esam kopumā ieguvuši 8,6 miljonus eiro par no jauna reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem. 3. ceturksnī mēs izpirkām mūsu līdz-ieguldītāju nekustamajos īpašumos, kas atrodas uz Maarjamäe kaļķakmens klints,  Lasnamäe reģionā, Tallinā, kam ir ilgtermiņa potenciāls vairāk kā 1000 dzīvokļu izbūvei,” informē Andres Trink.

2017.gada 3.ceturksnī Merko Ehitus ieņēmumi bija 86,0 miljonu eiro, EBIDTA – 5,0 miljoni, peļņa pirms nodokļiem 3,9 miljoni un neto peļņa 3,4 miljoni eiro. Grupas ieņēmumi 2017.gada pirmajos deviņos mēnešos bija 214,8 miljoni eiro, EBITDA 11,0 miljoni, peļņa pirms nodokļiem 8,2 miljoni un neto peļņa – 6,6 miljoni eiro. 2017.gada pirmajos deviņos mēnešos grupa ir noslēgusi jaunus līgumus par kopējo vērtību 304 miljoni eiro, no kuriem 87 miljoni eiro – 3.ceturksni, tajā skaitā tirdzniecības parka Alfa paplašināšana Rīgā, viesnīca Neringa renovācija Viļņā, Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības renovācija Igaunijā, kā arī Norvēģijas Tieslietu Ministrijas biroju ēkas renovācija un rekonstrukcija Oslo.

2017.gada 30.septembrī Merko Ehitus līgumu portfelis bija 396,4 miljoni eiro, kamēr pagājušā gada attiecīgā periodā tie bija 256,4 miljoni eiro. Starp lielākajiem 3.ceturkšņa uzsāktajiem projektiem Igaunijā bija tirdzniecības centra “T1 Mall of Tallinn”, Maakri Kvartal, Öpiku Maja’s ēka B, Noblessner dzīvojamā kvartāla, Pärnu mnt 22 biroju ēkas, Tapa militārās bāzes baraku būvniecība, kā arī lidostas tramvaja līnijas un Tallinas apvedceļa Juuliku krustojuma infrastruktūra. Latvijā liekākie uzsāktie projekti bija tirdzniecības centri Akropole un Alfa, Z Torņu komplekss un Ventspils mūzikas skola un koncertzāle; Lietuvā – Radisson Blu Hotel Lietuva paplašināšana, Philip Morris rūpnīca, Narbuto 5 biroju ēka un Rinktines Pilsētas attīstības projekts. Norvēģijā lielākie 3.ceturksnī uzsāktie projekti bija Blakstad slimnīcas ēkas piebūve un Akersgata 8 biroju ēka.