Visas ziņas

Merko Ehitus palielinājuši pārdošanas ieņēmumus un peļņu 2021. gada pirmajā ceturksnī

2021. gada 1. ceturksnī Merko Ehitus pārdošanas ieņēmumi bija 60 miljoni eiro un tīrā peļņa 3,4 miljoni eiro, pieaugot attiecīgi par 7% un 67%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Trīs mēnešu laikā Merko pārdeva 90 dzīvokļus un sāka būvēt vairāk nekā 560 dzīvokļus. Pirmajā ceturksnī pieauga arī nodrošināto pasūtījumu un jauno parakstīto līgumu apjoms.

‘Finanšu rezultātu ziņā mēs varam būt apmierināti ar pirmo ceturksni. Neskatoties uz jaunu komerciālo nekustamo īpašumu projektu trūkumu, būvniecības tirgus Baltijā / Baltijas valstīs pašlaik ir diezgan aktīvs. Tajā pašā laikā perspektīvas joprojām ir neskaidras turpināmās pandēmijas un materiālu cenu globālā pieauguma dēļ, ”komentēja AS “Merko Ehitus” valdes priekšsēdētājs Andress Trinks (Andres Trink).

Pirmajā ceturksnī Merko pārdeva 90 dzīvokļus Tallinā, Tartu, Rīgā un Viļņā. ‘Dzīvokļu tirgus ir salīdzinoši aktīvs visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās. Pirmajā ceturksnī mēs sākām būvdarbus sešos attīstības projektos ar 567 dzīvokļiem un 20 tirdzniecības telpām. Lielākā daļa šodien būvēto un pārdošanā esošo dzīvokļu tiks pabeigti 2022. gadā, ”piebilda Andress Trinks. Merko lielākie dzīvokļu attīstības projekti bija Noblessner, Uus-Veerenni, Metsatuka, Lahekalda un Pikaliiva Tallinā; Merks Gaiļezers un Merks Viesturdārzs, Rīgā; un Vilneles Skverai, Viļņā.

2021 gada 1. ceturksnī Merko noslēdza jaunus līgumus 97 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lielākie bija Noblessner un Liivalaia kvartāla otrā attīstības posma būvniecībai Igaunijā un Tondiraba parka būvniecībai. Grupas uzņēmumi parakstīja līgumu par atpūtas parka un jauniešu mājas būvniecību Kauguros, Latvijā, kā arī par ražošanas ēkas Kauņā un automašīnu apkopes centra izveidi Viļņā, Lietuvā. Pirmā ceturkšņa beigās nodrošināto pasūtījumu apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu palielinājās par 45% līdz 281 miljonam eiro.

Pirmajā ceturksnī lielākie objekti Igaunijā bija Ziemeļigaunijas Medicīnas centra Mustamäe medicīnas pilsētiņas trešais attīstības posms, Tallinas Mūzikas un baleta skola, Nordic Hotel Forum un Tallink City Hotel renovācija un Igaunijas Republikas dienvidaustrumu sauszemes robežas projektēšana un būvniecība. Latvijā notika Orkla vafeļu un cepumu fabrikas būvniecība Ādažos un Rīgas Tehniskās universitātes fakultātes ēkas rekonstrukcija; Lietuvā norisinājās vēja parka infrastruktūras būvniecība Telšu rajonā, Kauņas rajona policijas štāba ēka un NATO kazarmas.

АS “Merko Ehitus”(group.merko.ee) grupā ietilpst AS “Merko Ehitus Eesti” Igaunijā, SIA “Merks” Latvijā, UAB “Merko Statyba” Lietuvā un AS “Peritus Entreprenør” Norvēģijā. Papildus būvniecības pakalpojumu sniegšanai kā ģenerāluzņēmējam, svarīga grupas darbības joma ir daudzdzīvokļu māju attīstīšana. 2020. gada beigās grupā strādāja 666 cilvēki. 2020. gada apgrozījums bija 316 miljoni eiro.