Visas ziņas

Iemūrēta laika kapsula unikālā koncepta biroju ēkas “Elemental Skanste” pamatos

Šodien svinīgā pasākumā tika iemūrēta laika kapsula nākamajām paaudzēm biroju ēkas Elemental Skanste” pamatos. Būvi, kas būs unikāla koncepta biroju ēka Skanstē, paredzēts pabeigt jau nākamā gada vasarā. Šī paaugstinātas energoefektivitātes klases būve projektēta pēc starptautiskiem ilgtspējīgas būvniecības standartiem kļūs par otro publisko ēku Latvijā un pirmo Rīgā, kurā tiek izmantots zemes siltums gan apsildei, gan kondicionēšanai, izmantojot ģeotermālos pāļus.

Biroju ēka projektēta pēc paaugstinātas energoefektivitātes metodes un ieguvusi gandrīz nulles enerģijas ēkas (Nearly Zero Energy Building) sertifikātu. Projekts ir ieguvis BREEAM ilgtspējības sertifikāta Excellent līmeni. Projekta attīstītājs un īpašnieks ir pieredzējušais nekustamo īpašumu attīstītājs “Kapitel”, bet būvnieks – ģenerāluzņēmējs “Merks”. Šodienas svinīgajā pasākumā piedalījās “Kapitel” izpilddirektors Taavi Ojala, projekta Attīstības vadītājs Margus Mändmets, “Elemental Skanste” pārdošanas vadītājs Imants Krēsliņš, SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars, kā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis. Klātesošie uzsvēra, cik būtiski domāt par ilgtspējību visās jomās, jo īpaši būvniecības projektos, kuriem ir ilgtermiņa iespaids.

Taavi Ojala, Kapitel izpilddirektors: “Mūsdienās attīstot projektus, energoefektivitātes faktors kļuvis par arvien būtiskāku sastāvdaļu, taču īpaši pēdējos gados aktualizējusies nepieciešamība pēc arvien jaunām inovācijām. Gan no telpu izīrētāju, gan pilsētvides plānošanas viedokļa, ir svarīgi, lai projekti ietveru tādas vērtības kā ilgtspēja, inovācijas, funkcionalitāte, pieejamība (cenas ziņā). Būtiski, lai ēka būtu videi draudzīga, taču vienlaikus spētu sniegt visu, kas nepieciešams mūsdienu ātrajā dzīves ritmā. “Kapitel” ir saņēmis ilgtspēju apliecinošus sertifikātus lielākajai daļai savu attīstīto projektu, un visus savus aktuālos projektus attīsta saskaņā ar BREEAM sertifikāciju.”

Paredzēts, ka savienoto ēku kopējā platība būs 33 500 m², no kuriem 21 000 m² plānoti kā A klases nomas biroji. Papildu darba telpām paredzēts arī konferenču centrs, co-working zona, velosipēdu novietne ar 400 vietām, dušas, ģērbtuves, kā arī dažādas ēdināšanas un apkalpošanas zonas. Būs pieejamas arī aptuveni 500 autostāvvietas, tostarp 200 no tām stāvos zem ēkām.

Andris Bišmeistars, SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors: Skanstes apkaime veidojas par Rīgas centra modernāko daļu un esam gandarīti jau daudzu gadu garumā piedalīties šīs apkaimes attīstībā. Biroju ēkas “Elemental Skanste” pievilcīgā arhitektūra lieliski papildinās Rīgas pilsētvidi un tā būs īpaši piemērota mūsdienu progresīvajiem cilvēkiem, kam ir svarīgas globālās tendences un zaļās politikas ievērošana. “Merks” profesionāļu komanda intensīvi strādā, lai visi būvniecības darbi norisinātos plānotajos termiņos, un lai jau pēc gada – 2023. gada otrajā ceturksnī mēs varētu tikties jaunajās “Elemental Skanste” biroju ēkas telpās.”

“Neapšaubāmi “Elemental Skanste” būs viens no ievērojamākiem projektiem tuvākajos gados Rīgā, kas veidos mūsu pilsētu un īpaši Skanstes apkaimi kā mūsdienīgu un ilgtspējīgu biznesa centru. Esmu īpaši priecīgs, ka šajā projektā tiek domāts par paaugstinātu energoefektivitāti, ievērojot ilgtspējīgas būvniecības standartus. Šī būs pirmā publiskā ēka Rīgā, kuras apsildīšanai izmantos zemes siltumu, ēkas pamatos iebūvējot ģeotermālos siltumsūkņus. Krievijas īstenotais karš Ukrainā pierāda, ka energoefektivitāte ir svarīga ne tikai klimata un ekonomikas, bet arī drošības aspektā. Rīgas pilsētas pašvaldība turpinās samazināt liekus birokrātiskus šķēršļus un aktīvi sadarbosies ar attīstītājiem, investoriem un ražotājiem, lai celtu Rīgas kopējo ekonomisko spēku visā Baltijas reģionā,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.

“Elemental Skanste” Rīgā, Skanstes ielā 25, attīstītājs ir “Kapitel”, savukārt būvniecību veic SIA “Merks”. Kopš uzsākusies būvniecība, potenciālo nomnieku interese ir augoša. Paredzams, ka ofisa ēkas “Elemental Skanste” būvniecība tiks pabeigta 2023. gada otrajā ceturksnī. Turklāt, šis ir pirmais Skanstes attīstības projekta posms, kam sekos arī trīs papildu biroju ēku un daudzstāvu autostāvvietas realizācija.