Visas ziņas

Modernākā cepumu ražotne Ziemeļeiropā drīz gatava: iemūrēta kapsula

Šodien, 11. maijā, lai atstātu vēstījumus nākamajām paaudzēm, topošās “Orkla Biscuit Production” ražotnes pamatos tika ierakta īpaša kapsula. Svinīgajā pasākumā piedalījās “Orkla” grupas viceprezidente Ingvilla Berga (Ingvill Tarberg Berg), “Orkla Biscuit Production” valdes priekšsēdētājs Johans Udins (Johan Uddin), Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī būvniecības kompānijas “Merks” celtniecības direktora vietnieks Jānis Zilgme.  

Jaunā, vairāk nekā 30 000 m2 plašā ražotne ar 13 ražošanas līnijām specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Ziemeļvalstīs un Baltijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 300 jaunu darba vietu. Šīs būs vienas no ievērojamākajām “Orkla” investīcijām, kas ir veiktas Latvijas pārtikas nozarē pēdējos gados.

Ražotnes būvniecība tika uzsākta 2020. gada novembrī un plānots, ka šī gada nogalē tā sāks darboties. Savukārt līdz 2023. gadam plānots noslēgt visu projektu, lai ražotne varētu darboties ar pilnu jaudu. Līdz ar to cepumu un vafeļu ražošana no Kungalvas Zviedrijā un Artilērijas ielas Rīgā tiks pārcelta uz Ādažiem. Jaunā ražotne atrodas Ādažos, Laimas ielā 8, blakus pērn atklātajai “Laimas” ražotnei.

“Mēs sākām ar vīziju – koncentrēt visu “Orklas” cepumu ražošanu modernā, efektīvā un, galvenokārt, ilgtspējīgā rūpnīcā. Šodien ikviens var redzēt, ka šī vīzija kļūst par realitāti. Jaunā cepumu ražotne nodrošinās “Orklas” nākotnes konkurētspēju, ļaujot mums koncentrēt investīcijas jaunās tehnoloģijās, veicināt izmaksu efektivitāti un radīt spēcīgāku ražošanas platformu. Jaunā ražotne mums sniegs iespēju radīt jaunus produktus, piedāvāt inovācijas un turpināt attīstīt mūsu spēcīgos vietējos zīmolus,” saka “Orkla”grupas viceprezidente un “Orkla Confectionery & Snacks” izpilddirektore Ingvilla Berga, ieliekot kapsulā jau esošu produktu iepakojumus.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pauž: Lepnums par ikvienu mūsu uzņēmēju, kas neapstājas un īsteno projektus nākotnes izaugsmei un starptautiskai konkurencei. “Orkla” domā par ilgtermiņa attīstību un vēl vērienīgāk paplašina savas jaudas, vienlaikus modernizējot ražošanas procesus, kas ļaus Latvijā ražot produktus arī citu valstu tirgiem. Jaunā ražotne sniegs jūtamu pienesumu arī Latvijas ekonomikā, nodrošinot labklājību daudziem iedzīvotājiem. Novēlu uzņēmumam turpināt panākumu kursu!”

“Eiropas zaļajam kursam ir ambiciozi mērķi. Jau pašlaik ir skaidrs, ka Zaļā kursa mērķu īstenošanā, bez lēmumu pieņēmējiem valsts sektorā un arī starptautiskajā arēnā būtiska loma būs privātajam sektoram. Visiem kopā būs jābūt ciešā sazobē ar zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem, jāpievērš būtiska uzmanība aprites ekonomikas veicināšanai un resursu arvien gudrākai izmantošanai. Ilgtspējas un Zaļā kursa principu iedzīvināšana ir uzņēmuma veiksmes un efektivitātes atslēga mūsdienās,” saka Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Vēlamies pateikties par iespēju piedalīties “Orkla Biscuit Production” jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecības procesā. Produkti “Selga” ir neatņemama sastāvdaļa ikvienā mājsaimniecībā. Tie veido neaizmirstamas bērnības atmiņas un garšu ceļojumus, kas caur šo ražotni tiks nodotas arī nākamajām paaudzēm” saka Andris Bišmeistars, “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors.Kapsulas iemūrēšana ir simbolisks notikums, tāpēc arī mūsu veltījumā vēlējāmies pasniegt īpaši austu grāmatzīmi ar latviešu spēka un veiksmes zīmēm, lai tā nestu panākumus turpmākajai uzņēmuma attīstībai.”

Savukārt Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks pauž: “Esmu patiesi gandarīts, ka Ādažos ar konstruktīvu un mērķtiecīgu darbu ir izveidota tāda vide un infrastruktūra, kas ļauj šeit uzbūvēt Baltijā un Skandināvijā lielākās rūpnīcas. Esmu lepns, ka tieši Ādažu novadā top “Orkla Biscuit Production” jaunā cepumu un vafeļu ražotne”, ieliekot kapsulā vietējās avīzes izdevumu.